Jak prostor dokáže ovlivnit lásku a přitažlivost ve vztahu

Text: Richard Vojík

K dnešnímu článku mě inspirovala nedávná příhoda. Doufám, že vám pomůže osvětlit některé zvláštní chvíle ve vztahu, kdy se zničehonic začnete cítit bez zjevné příčiny nepříjemně.

Bylo to nějak takhle… Spali jsme s mou ženou v krásném hotelu, v příjemném místě. Pokoj byl zařízen ve stylu, který máme rádi a postel přesně odpovídala našim požadavkům. Vše perfektně naklizené. Rád využívám podobné služby, dovolí mi to plně se soustředit jen na to, co opravdu chci dělat, do mých myšlenek rušivě nezasahuje nedostavěný dům, v kterém teď s Haničkou bydlíme.

Na vlně ženských emocí

Díky tomu jsme nemuseli dělat nic zvláštního a vše se dělo velmi přirozeně. Stačilo se jen zaměřit na sebe navzájem a lásku, která mezi námi probleskovala. Hanka i bez mého přemlouvání sáhla po krásných sexy červených, upnutých šatech. Celý den pak byla velmi dobře naladěná, sama od sebe mi dávala dost divoké nabídky a zkoušela moje hranice. A to vše v obchodech, při nákupu polštářků či na pumpě při čerpání.

„ŽENA MILUJE RUŠIT MUŽE, ROZHODIT HO Z ROVNOVÁHY, ZLOBIT HO …

 TEN KTERÝ TO USTOJÍ JE KRÁL”

Proč zkoušela moji hranici? Tuto otázku si nejspíš klade spousta mužů. Normální muž často nechápe, proč žena potřebuje testovat jeho zaměřenost, proč ho raději nepodpoří. Pro muže je těžké cítit všechny její emoce. Mužům vyhovuje zacílenost, nedokáží se vyznat ve spleti ženských emocí. Ženy, pokud mají pocit bezpečí, milují, když si mohou dovolit se emočně uvolnit. Prostě jen tak úžasně plynout po partnerovi, věcech, nákupech, pocitech a kdoví po čem ještě. Šťastná žena dokáže během velmi krátké doby prožít velké množství různých emocí. A je to tak správně. Je třeba si uvědomit, že mužský a ženský svět se v mnoha věcech liší a neměl by jeden na druhého tlačit, pokud chceme, aby v něm nechyběla láska, vášeň a hloubka vztahu. Pokud bychom po ženě chtěli, aby byla zacílená, kazíme si tím polaritu. Je třeba rozdílnost přijmout a naučit se jí využívat.

Energie vnějšího prostoru

Ale vraťme se k mému příběhu… Po příjezdu domů nastalo silné ochlazení. Začali jsme se nelogicky hádat a nepříjemně zraňovat… poté jsme se zase hned vzájemně omlouvali. Oba samozřejmě známe a rádi využíváme rozpory v jejím ženském a mém mužském myšlení a normálně nám to vztah hezky prohlubuje. Proto jsme se oba pozastavovali nad tím, kde se v nás najednou vzala taková změna.

A pak mi to došlo.  Ložnice, ve které jsme leželi, není ještě dokončena a vytváří v nás nepříjemné pocity. Gauč místo postele, na zdi nezamalované skvrny od štuku, neposkládaná komoda v rohu… Navrhl jsem, abychom se přemístili do místa, kde je hotovo. Připomněl jsem jí, že jsme se vlastně v ložnici skoro nikdy nemilovali, a když už ano, tak s nevalnými dopady na vztah. Moje úžasná žena hned souhlasila a připravila krásné ležení v její oblíbené místnosti. Hned jak jsme si lehli do už hotového krásného pokojíku, se vše začalo měnit. Sice jsme spali v pokoji na cvičení a terapie mojí ženy, ale ta krásná energie, která z něj čišela, nás dala zase rychle dohromady.

Úklid jako předehra

Co z toho vyplývá? Ženy velmi ovlivňuje, kde žijí, co je kolem nich. Důležité je také, jestli jí muž voní a jestli se jí líbí, jestli se s ním ráda chlubí na veřejnosti a spousta dalších věcí. To vše ovlivňuje její nálady a to, jak se cítí. Žena se nedokáže jen tak jednoduše odstřihnout od okolí jako muž. My muži mnohem lépe dokážeme některé věci z okolí „vypnout“. Pokud je někde venku něco špatně, žena se začne cítit nesvá a pomalu dávat najevo nespokojenost. Těžké je, že vyjadřuje často něco jiného než opravdu to, co by bylo třeba změnit.

Moje rada zní, pokud chcete krásné milování, vrhněte se vědomě na úklid, vaši ženu to otevře skoro stejně jako čokoláda nebo krásné hlazení. Skvělé na tom je, že my muži nemáme žádné emoce, pokud uklízíme. Úklid je prostě jen úklid. Proto se zdržte hospodských keců a jedovatých poznámek. Berte to jako předehru, proto hezky doteky zahrňte i ženu.

Cíl přece není mít uklizeno, ale sex 🙂

Doufám, že vám můj krátký vstup přinese mnoho hezkých radostných chvilek