V sexu neplatí „Co máš rád, dělej druhému.“

Text: Richard Vojík

Ve vztahu často očekáváme, že ten druhý bude automaticky vědět, co máme rádi. A také chybně předpokládáme, že co se líbí nám, bude milovat i náš partner. Je až podivuhodné, jak často se mýlíme.

Plusy a mínusy, jak fungují

Někteří muži se mylně vrhají partnerce do klína a snaží se jí doteky na vagíně otevřít k větší chuti a radosti ze sexu a následně se diví, že způsobili pravý opak. Naproti tomu některé ženy dlouze hladí partnera na hlavě, na hrudi či ramenou, aby ho nevystrašily. A on  z toho usne. ☺ 

To co jsem právě popsal, funguje proto, že naše těla mají polaritu. Mužské „+“ je v oblasti pánve –pohlaví, kde ale je (bohužel?) ženské mínus. Mínus u žen nemá radost z prvoplánových doteků zaměřených na vzrušení. Mužské mínus najdeme v oblasti hrudi a na prostatě. Ženské plus je dost rafinovaně skryto všude jinde než na pohlaví. Jeho hlavní sídlo je v srdci. Proto se říká, že ženy mají raději telenovely, které se věnují vztahům, a muži preferují filmy zaměřené na sex.

Sladké začátky

Pokud se zamilujeme a začínáme spolu chodit, jsme na začátku vztahu, ladíme se jeden na druhého. Více intuitivně a také velmi bedlivě sledujeme reakci jeden druhého a díky tomu dokážeme rychle reagovat a přizpůsobit se. Ani nám nevadí, že děláme něco, co nám samotným nedává příliš smysl. Je to přece pro miláčka. ☺ Po pár letech, a když ještě přijdou děti, únava a nechuť zabíjí náš společný intimní život. V těchto chvílích je důležité několik věcí…

Řekni, co miluješ a nauč se, co miluje tvůj partner

Zdravá komunikace je základ. Je třeba si navzájem pravdivě říct, co se nám líbí a co v nás lásku zavírá. Například si můžeme ukázat místa a kvalitu doteku. A také si povědět, jak se má kdo dívat a na co myslet, když k sobě přistupujeme.

Tip pro muže
Muži často neví, že pozornost soustředěná na ženu je velmi důležitá, dokonce možná důležitější než kvalita doteku. Pokud na ní koukáte zamilovaně jako na svatý obrázek a vypadáte u toho jako trouba, je jasné, že vaši ženu začnou vzrušovat muži, kteří mají více testosteronu než vy. Na druhou stranu, pokud jste macho bez citu, vaše žena si nejspíš oblíbí chodit na semináře s masérem celostních smyslných masáží a bude doufat, že ji jednou otevřete dlouhým pohledem do očí a empatií jako on. Nejlepší proto je být si jistý sám sebou, mít zdravé tělo a zároveň  mít schopnost se do ženy nacítit. Díky tomu dokážete prokouknout její hru, když vás vědomě nebo nevědomě zkouší a láskyplně ji v tom přijmout. To každou ženu zpřístupní.

Penis je klíč k srdci každého muže

Žena by měla pochopit, že penis je klíč k srdci každého muže. Láskyplný přístup k penisu otevře každého muže. Například dotekem, líbáním, mazlením či hraním. Velká většina žen, toto pravidlo zná, ale nejedná podle něj protože….

Nehladím HO, protože se na mě začne hned vrhat a chce sex!“

 

Muž se musí naučit, že když si s „ním“ žena hraje, neznamená to sex! Na to si stěžuje mnoho žen na našich seminářích. Ženu otevírá láska a tu očekává od vás. Když vás hladí na penisu, vyjadřujte jí lásku, a jak jí obdivujete. Myšlenky na sex zaplašte. Jinak ji většinou odradíte.

Vášeň a sex patří do kalendáře 

Je třeba myslet na lásku. Vědomě si udělat čas jeden pro druhého. Ano, dát si intimitu do kalendáře. Po delší době ve vztahu už nemáme tolik prostoru a chutě se věnovat sobě navzájem. Proto je dobré společné chvíle plánovat. Třeba vložit jednou týdně do diáře večer ve dvou bez dětí a jednou měsíčně společný víkend. Jen vy dva spolu. Je to základ pro dobrý vztah.

Milujte se místo oběda 

Někteří lidé si všimli, že chodí večer do postele úplně unavení a tak přenesli intimní život do polední pauzy. Změnili svoje návyky a do druhé části dne se jim najednou vstupovalo velmi krásně. Jiní zase vědomé milování (popisoval jsem ho v některých předchozích článcích) dělají hluboko v noci. Mají 4 děti, a dokud neusnou, nejde dělat nic. Jdou si proto lehnout a nařídí si budíka na jednu hodinu v noci. Pak se hezky spojí a v tom spolu buď pokračují, nebo ve spojení usnou. Jak sami říkají, ráno se cítí velmi dobře naladěni a zamilovaní.

I zranění se dají rozpustit 

Pokud chceme zachovávat vášeň i lásku v dlouhodobém vztahu, je třeba vědomě pracovat na polaritě i porozumění. Je třeba respektovat svoje rozdíly a nesnažit se druhého předělat a přizpůsobit. Mnohem lepší cesta je najít zalíbení v jeho jinakosti a zamilovávat se do sebe překvapeními, která připravujeme jeden pro druhého.

Pokud se ve vztahu nasbíralo příliš mnoho zranění z nerespektu a pohrdání jeden druhým či tím, že se zamlčovala přání nebo byla přehlížena, pak bude těžké znovu zažívat radost ze vzájemnosti. Partneři se pak chovají spíš jako dva spolubydlící, což je jediný způsob, aby vůbec spolu mohli žít. Když se takoví dva lidé začnou po letech opět intimně sbližovat, musí se propracovat přes horu zranění a programů, které je budou oddalovat. Pokud ale budou mít odvahu procházet skrze svoje vzorce, mohou najít spoustu radosti a lásky i pod nánosem zranění.