Retreat pro páry Villa Pepita

Tři jednoduché tipy, kterými zlepšíte vztah se ženou

Když jsme čerstvě zamilovaní, tak si skoro ani nevšimneme, že se z hustých chlapů měníme v pozorné partnery a baví nás o vztah se ženou pečovat. Některým z nás to samospádem vydrží pár měsíců, málo výjimkám pár let, a pak hodně vztahů začne z různých důvodů skřípat. A přitom stačí málo, aby se s námi naše ženy cítily dobře. A my s nimi. Dal jsem dohromady pár tipů z praxe několika tisíc párů, které za více než dvacet let prošly semináři na zlepšování vztahů, které pořádám s Denisou Palečkovou. Kromě toho dělám semináře jen pro muže a tam jsem poznal, že i hodně na pohled drsných chlapů chce mít se ženou hezký vztah. A když té své dají najevo víc něhy a pozornosti, užije si to nejen jejich žena, ale i oni.

Buďte přítomní
Pro každou ženu je ze všeho nejzajímavější to, jak si jí muž všímá a jak je s ní přítomný. Ale pozor, stejně jako u dalších tipů, nestačí žádné předstírání, to nemá cenu a ženy to prokouknou. Dělejte to naplno, zajímejte se o ni, buďte s ní. Určitý typ mužů umí být velmi přítomný se ženami a právě oni jsou pro ženy sexy, protože žena cítí, že je v jejich očích krásná. Žena to vnímá z toho, jak se na ni muž dívá a zajímá se o ni. Je to pohled, který říká: zrcadlím tě, vidím tě, jsi úžasná. Slyším tě, ale neměním tě.

Vědomě se třeba zvedněte od počítače a vyměňte si s ní pár slov. Zeptejte se, jak se má, co se děje, pohlaďte jí. Klidně to dělejte jen jednou dvakrát denně, ale se zájmem. I když se to nezdá, pro vaši ženu to je víc sexy než Ferrari. A pro vás je to navíc o dost levnější.

Komunikujte s ní, jak to má ráda
Všimněte si, co dělá žena, když s vámi komunikuje. Jestli vás hladí nebo vám často dává dárky a pozornosti. A přesně ten způsob používejte při komunikaci s ní. Když budete používat jiný, tak to může dopadnout stejně, jako byste komunikovali s cizinkou.

Takže, když vás hladí na bocích, přijďte a hlaďte ji na bocích. Když vás hladí po tváři, jděte a hlaďte ji po tváři. Žena intuitivně dělá, co chce ona. Ne, co chceme my. Vracejte jí to zpět. Ne hned, ale později a stejným způsobem.

Existuje několik bran, kterými se vyměňuje láska: pohled, čich, zvuk, hmat … a nebo dárky. Těchto pět mám osvědčených z praxe, jeden nebo dva zaberou vždycky nejlíp. Na začátku vztahu používáme většinou všechny brány lásky přirozeně, dotýkáme se, voníme se, dáváme dárky, líbáme se, chodíme na hezká místa. Postupně to ale opadne a měli bychom se zaměřit na to, co naše žena vnímá a potřebuje nejvíc.

Hmatovou ženu je třeba několikrát denně obejmout a pohladit.  Čichovou nejvíc potěší, když je muž čistý a používá voňavky, které má ráda. Zrakové ženě je dobré ukazovat hezké věci, být dobře oblečený a mile se tvářit. To je pro ni výraz lásky. Když je žena zvuková, ráda uslyší hezká slova. Když je dárková, nejvíc ocení různé pozornosti.

Každý člověk má většinou dvě brány aktivnější. Pokud v páru má jiné muž a jiné žena, je třeba si rozvinout některou společnou. Učte ženu i své brány, abyste nepřišli zkrátka.

Chvalte ji

Třetí důležitá věc je ženu klidně i víckrát denně chválit. Díky tomu se bude rozvíjet právě v těch oblastech, ve kterých ji chválíte. Tím ji podporujeme a povzbuzujeme v tom, co oceníme i my. Doufám, že nikdo z vás nevěří tomu, že ženu povzbudí výzvou typu: zaplatil jsem ti posilovnu, abys zhubla. Ale naopak jí rozvinete tím, že jí řeknete: jak jsi byla včera běhat, tak ti to moc slušelo. Úplně se tím měníš a krásníš.

Vždy, když u ní zpozorujete něco, co se vám líbí, je dobré ji pochválit. Ona si toho všimne a začne to rozvíjet. A chvalte ji klidně pokaždé, když najdete důvod.

Když se na tyto tipy zaměříte, nebo aspoň na jeden z nich, a budete je dělat přirozeně, můžete brzy zaznamenat příjemnou změnu.  Vaše žena bude víc zářit, bude pro vás atraktivnější. A vy pro ni taky.